Završeno osposobljavanje zaposlenica projekta

U sklopu projekta Ostani u svome domu uz 50+, koji je dio programa zapošljavanja žena ZAŽELI, jedna od osnovnih aktivnosti je osposobljavanje žena čime se povećava njihova konkurentnost i zapošljivost na tržištu rada nakon izlasku iz projekta.

Osposobljavanje smo izvršili s kaštelanskim Učilištem Elementa – ustanova za obrazovanje odraslih, a ono se odvijalo od početka studenog. Kroz obrazovanje naše djelatnice imale su teoretski i praktični dio nastave, a krajem kolovoza dodijeljena je i zadnje Uvjerenje o usavršavanje, te je time završeno osposobljavanje.

Od šest naših djelatnica, tri su završile tečaj za gerontodomaćice, dvije za jednostavne poslove u zanimanju kuharica, te jedna za poslove samostalnog računovođe. Njima čestitamo i vjerujemo da će im ovo osposobljavanje koristiti u daljnjem zapošljavanju.